Перейти к содержимому

 

Фотография

Історія розвитку передавальних засобів телебачення


В этой теме нет ответов

#1 TV-digest

TV-digest

    Продвинутый пользователь

  • Администраторы
  • 3526 сообщений
  • ГородКиев , Киев , Украина

Отправлено 30 May 2013 - 07:22

Паралельно з розвитком передавальних засобів телебачення повинні розвиватись і мережі зв'язку, для подачі сигналів ТВ програм на вхід передавачів.
В зв'язку з цим, в 1996 році, від кабельної магістратури КМ-10, що проходить вздовж автотраси Київ - Чоп, було здійснене відгалуження коаксіальним кабелем МБМ - 4 до об'єкту будучої РТС в селі Антопіль. По указаній кабельній магістралі, по одній з кабельних «трубок», передавалась об'єднана ТВ програма ЦТ+УТ до м. Львова.
У 1967 році, на РТС Антопіль було змонтовано обладнання повного комплекту апаратури К -1920, за допомогою якого була виділена ТВ програма ЦТ+УТ і подана на вхід ТВ передавача «Ураган». Таким чином була створена апаратна виділення ТВ програм.
В 1969 році розпочалось будівництво радіорелейної лінії УР - 4, Харків - Черкаси - Київ -Львів. Ця лінія проходила і через Рівненщину. На території області було змонтовано 2 станції. Це проміжкова станція в м. Острозі та вузлова станція в с. Антопіль. Ця лінія була змонтована на обладнанні угорського виробництва ПТ - 4000/600, в чотирьох-ствольному варіанті, що дозволяло приймати дві ТВ програми: УТ - 1, УТ - 2.
У 1973 році була проведена заміна РРЛ обладнання на обладнання Р 600-2 MB системи «Рассвет». У цьому ж році була побудована РЛЛ до м. Ковель, що дозволило забезпечити ТВ передавачі РТС Ковель двома програмами. РРЛ станція смт Цумань була повністю змонтована нашими працівниками і була підпорядкована рівненському ОРТПЦ.
До початку олімпійських ігор в м. Москва 1980 p., була змонтована РРЛ -10 на обладнанні ПТ - 70. Три станції цієї лінії проходили і через Рівненщину. Це станції в м. Корець, с. Симонів, с. Мирогоща дубенського району. Від станції в Мирогощі було змонтоване обладнання для відгалуження програм на РТС Антопіль. Для цього було змонтоване відповідне обладнання. Таким чином по даній лінії приймалась програма ЦТ - 1. Все змонтоване обладнання радіорелейних ліній повністю задовольняло передачу програм як чорно-білого так і кольорового телебачення.
З пуском в експлуатацію атомної електростанції в м. Кузнецовськ, розпочалось будівництво радіорелейної лінії Антопіль - Березне - Сарни - Кузнецовськ. З метою встановлення ТВ передавачів на РРС Сарни і РРС Кузнецовськ. Ця лінія була змонтована в 1989 р. на обладнанні КУРС - 4. Дана лінія забезпечувала двохпрограмним телебаченням ТВ передавач в м. Сарни і м. Кузнецовськ. На РРС Сарни і РРС Кузнецовськ були змонтовані передавачі РТЦА - 70. На РРС Сарни також був змонтований ТВ передавач на базі модернізованої військової радіорелейної станції Р - 410.
Згодом розпочалось будівництво РТПС в м. Олевськ житомирської області. ТВ передавачі м. Олевськ забезпечувались програмами відгалуження від РРС Сарни. Для цього була змонтована РРЛ Сарни - Старикі рокитнівського району - Олевськ.
Вольовим рішенням обласної виконавчої влади, було прийнете рішення про покриття північних районів області телевізійними програмами. Було розпочато будівництво радіорелейної лінії Сарни - Дубровиця - Зарічне, яке було завершене до 10 — ї річниці незалежності України у 2001 р. Дана лінія була змонтована на обладнанні «Геліос» - 34 - 8 українського виробництва.
Телевізійні передавачі поставляла італійсько - українська фірма «Квант - ефір» м. Київ. З фірмою «Квант-ефір» була пов'язана плідна співпраця в подальшому розвитку телебачення і радіомовлення в нашій області.
Слід згадати про вихід в ефір місцевих програм телебачення і радіомовлення. їх вихід в ефір накладав певні технічні ускладнення в зв'язку з віддаленістю передавального центру в с. Антопіль і джерел місцевих телевізійних і радіомовних програм у м. Рівне. Першим прикладом цих ускладнень є вихід в ефір програми ЦТ - 2, передавач якої був змонтований як тимчасовий на останньому поверсі житлового будинку на куту вулиць Київська і Николаева. Для забезпечення даного передавача програмою ЦТ - 2 була змонтована радіорелейна лінія Антопіль - Рівне, вул. Николаева, на обладнанні одного ствола Р 600 - 2 MB. Таким же чином було організовано вихід в ефір місцевої ТВ програми «10 канал». Програма «1- канал» формувалась в студії за адресою м. Рівне, вул. Міцкевича 11. ТВ передавач цієї програми був змонтований в с. Антопіль. Для їх з'єднання також була побудована радіорелейна лінія Антопіль - вул. Міцкевича 11. Чималі технічні складнощі виникали для виходу в ефір місцевих програм РТБ і Рівнеї по відношенню с. Антопіль розташовані практично в ямі. Для забезпечення виходу їх в ефір була змонтована, знову ж таки, радіорелейна лінія з пере прийомом на вул. Міцкевича 11.
У першому десятиріччі третього тисячоліття, набуло широкого розмаху виникнення нових комерційних телевізійних програм які охоче йшли на спілкування з рівненським ОРТПЦ у зв'язку з географічним положенням і висотою щогли в с. Антопіль. Ємність існуючих радіорелейних ліній для забезпечення виходу цих програм в ефір уже не вистачало, тому в Україні було прийняте рішення виходу цих комерційних структур на космічні станції через центр супутникового зв'язку.

ИзображениеОтветить  


Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимных

Copyright © 2019 Your Company Name